1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej.
1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na sumie poświęcenie palm i procesja upamiętniająca uroczysty wjazd P. J. do Jerozolimy.
2, W dniu dzisiejszym można nabyć chleb. Kupując ten chleb i składając ofiarę wspieramy naszą diecezjalną Caritas opiekująca się potrzebującymi. Ten chleb poświęcamy w Wielką Sobotę i dzielimy się nim w czasie wielkanocnego śniadania.
1. Dzisiaj II niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. W Kościele rozpoczyna się 71 Tydzień Miłosierdzia. W pierwszą niedzielę miesiąca w dniu dzisiejszym adoracja. Po każdej Mszy św. w dniu dzisiejszym odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego za której odmówienie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa na intencjach papieskich, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania Męki i Śmierci Chrystusa.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych. To podziękowanie kierujemy również do Dyrekcji Szkół, Nauczycieli oraz Wychowawców i Opiekunów za podjęcie trudu i umożliwienie podopiecznym udziału w ćwiczeniach rekolekcyjnych. Bóg Zapłać!
1. ŻYCZENIA: Zgodnie z maksymą, którą żyli starożytni chrześcijanie: w sprawach różnorodnych dowolność. W sprawach zasadniczych jedność. We wszystkim miłość. Takie rozwiązanie podaje nam ZMARTWYCHWSTAŁY PAN. Niech prawdy, które ożywiały świat kiedyś posłużą nam za motto życzeń dla każdego na Wielkanoc AD 2016. Niech Misterium Zmartwychwstałego Pana stanie się osobistym udziałem każdego z was. Zdrowych i spokojnych świąt spędzonych w rodzinach! SZCZĘŚĆ BOŻE!
1. Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu, zwana „Letare” czyli „Radujcie się”. Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej niedziela ta nosiła nazwę niedzieli róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.