1. Dzisiaj XI Niedziela zwykła. Uroczyście kończymy peregrynację obrazu NMP Częstochowskiej w naszej diecezji. Dziękując Bogu za wielką łaskę nawiedze-nia, prośmy o obfite owoce tego czasu.
2. We środę będziemy obchodzić uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona naszej diecezji.
3. W najbliższy piątek III tego miesiąca Msza św. do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Po Mszy św. wy-stawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzi
4. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych
1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła.
2. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii św. Módlmy się w ich intencji i za ich najbliższych. Dzieci zapraszamy codziennie na „Biały Tydzień” na godz. 17.30
3. We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, wypraszając dla nich Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a dla zmarłych prośmy o radość wieczną w niebie.
4. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
5. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klas IV będą obchodzić rocznice I komunii św. Zapraszamy te dzieci we wtorek na próbę na godz. 18.30. Spowiedź dla nich i ich bliskich w piątek o 18.30
6. Msza św. na ul. Królewskiej z racji poświęcenia pól została przeniesiona na wtorek 26.05 na godz. 18.30
7. Przygotowujemy się do jubileuszu 800-lecia istnienia naszej parafii. Główne uroczystości odbędą się 22 lipca w odpust. Zwracamy się do osób, które posiadają jakieś materiały o historii parafii o wypożyczenie ich, będą do zwrotu. Artykuły, stare zdjęcia ukazujące kościół jego wnętrze mogą być ze ślubu i komunii św. itp.
8. W minionym tygodniu zostały wymienione drzwi na mocne dębowe w kaplicy przedpogrzebowej i w babińcu, trzeba je jeszcze obrobić.
9. Terminy poświęcenia pól do uzgodnienia z poszczególnymi miejscowościami.
10. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w ciągu tygodnia po zakończeniu Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.45.
11. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.
13. W minionym tygodniu do „ Domu Ojca” odeszli: Stanisław Marczewski, Wiesława Przybylska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ……….
1. Dzisiaj X Niedziela zwykła - będziemy mogli przed kościołem złożyć ofiary na Świątynie Opatrzności Bożej, która jest wotum wdzięczności za odzyskaniem przez Polskę wolności. Za każdą ofiarę składamy wielkie Bóg zapłać.
2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 procesja wokół kościoła z litanią do NSPJ.
3. „Grupa Teatralna” w naszej parafii przygotowała spektakl modlitewno- medytacyjny na podstawie objawień Cataliny Rivas – TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ. Gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia go dzisiaj o godzinie 19.30 w naszym kościele.
4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Masza św. o godz. 17.00 a po niej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy całą asystę tych wszystkich którzy, brali udział w procesji na Boże Ciało oraz o pomoc w ustawieniu ołtarzy
5. W piątek uroczystość NSPJ. PO Mszy św. o 17.00 odprawiamy specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to również 13 czerwca – kolejny dzień fatimski. Zapraszamy wszystkich a szczególnie, Koła Żywego Różańca na Mszę św. na godz.17.00 i nabożeństwo z procesją różańcową.
7. Dyrekcja, Rada Rodziców , oraz społeczność szkolna zapraszają na XI Festyn Rodzinny w Gołaczewach 14 czerwca o godzinie 14.30. Szczegóły programu na plakacie w gablocie.
8. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych
10. W minionym tygodniu do „ Domu Ojca” odeszła: śp. Małgorzata Maczuga z domu Olewińska oraz Kazimierz Rolka. Jego pogrzeb we wtorek o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ……….
1. Dzisiaj VII niedziela wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
2. Przeżywamy niedzielę seminaryjną - powołaniową. Modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
3. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom nabożeństwa fatimskiego w ubiegłą środę, za modlitwę i liczny udział w procesji.
4. Trwają pracę wokół naszej świątyni. Została wyczyszczona kostka, kaplica przedpogrzebowa i mury ogrodzenia, które trzeba poddać remontowi, gdyż jest wiele pęknięć i ubytków kamienia. Pierwsza część przęseł ogrodzenia została oddana do piaskowania, cynkowania i malowania. Została doprowadzona woda na plac kościelny i do kościoła. Rozpoczynamy remont schodów w stronę kancelarii oraz tych od strony „babińca”, które zostały zniszczone przez czas i warunki atmosferyczne.
5. Terminy poświęcenie pól do uzgodnienia z poszczególnymi miejscowościami.
6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia po zakończeniu Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.45.
7. W najbliższą sobotę o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Modlimy się w ich intencji oraz ich rodzin. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu świątyni i terenu przykościelnego.
8. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.
10. W ostatnich dwóch tygodniach do wieczności odeszli: Michalina Rachwał oraz Henryk Rdest. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ……….
1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. Jutro rozpoczniemy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do śpiewania litanii oraz odnowienia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Także jutro przypada Dzień Dziecka. Będziemy się modlić za dzieci całego świata, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód.
3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Bardzo gorąco prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach co zwykle. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, o godz. 10.00 uroczysta suma a po niej wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy całą asystę służbę liturgiczną, szafarzy, wszystkie jednostki OSP, Koło Pszczelarzy, Koło Myśliwych, Koła Gospodyń, Koła Różańcowe, dzieci i młodzież, całą asystę do niesienia feretronów, baldachimu, chorągwi, dzieci do niesienia poduszek i rzucania kwiatów. Dzieci z I Komunii i z rocznicy w strojach. Gorąca prośba do rodziców, aby pomogli dzieciakom w uczestnictwie w procesji. Zakończenie procesji w kościele hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy” i Msza św. Po południu Msza św. o 17.00
4. Moi Drodzy w najbliższych dniach będziemy przeżywali szczególny czas niepojętej „Miłości” Boga do człowieka w tajemnicy Eucharystii, gdzie Chrystus ofiarowuje się za zbawienie świata. Pewnie nigdy do końca nie zrozumiemy czym jest dla nas Msza św., jak jest wielką i niezgłębioną łaską. Aby choć w części to pojąć „Grupa Teatralna” w naszej parafii przygotowała przepiękny spektakl na podstawie objawień Cataliny Rivas – TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ. Gorąco i serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież, całe rodziny, w tym roku jubileuszowym, do obejrzenia go w niedzielę 07.06. o godzinie 19.30 w naszym kościele.
5. Od piątku oktawa uroczystości. Po Mszy św. o godz. 17.00 procesja wokół kościoła z litanią do NSPJ. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00
6. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.: Spowiedź w piątek od godz. 15.45 Msza św. o godz. 17.00. wynagradzająca NSPJ wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z litanią. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00. W pierwszą sobotę zmiana tajemnic różańca o 6.30 Różaniec o godz. 7.00 Msza św. w intencji Ojczyzny a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Msze św. w kaplicach o 18.30 spowiedź przed Eucharystią. W pierwszą niedzielę miesiąca różaniec i nabożeństwo czerwcowe o 16.30
7. Przygotowujemy się do jubileuszu 800-lecia istnienia naszej parafii. Główne uroczystości odbędą się 22 lipca w odpust. Zwracamy się do osób, które posiadają jakieś materiały o historii parafii, o wypożyczenie ich, będą do zwrotu. Artykuły, stare zdjęcia ukazujące kościół jego wnętrze mogą być ze ślubu, komunii itp.
8. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.
10. W minionym tygodniu do „Domu Ojca” odeszła: śp Janina Pacia z Zarzecza ul. Blok Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ……….
1. Dzisiaj VI niedziela wielkanocna.
2. W środę 13 maja wspomnienie NMP Fatimskiej. W naszej parafii na nowo rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Msza św. w intencji zmarłych o godzinie 18.00 a następnie różaniec i procesja ze świecami wokół kościoła. Bardzo proszę o niesienie na procesji figury Matki Bożej i różańca. Zabieramy ze sobą świece najlepiej wkłady do zniczy. Zachęcamy do licznego udziału.
3. Terminy poświęcenie pól do uzgodnienia z poszczególnymi miejscowościami.
4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe po zakończeniu Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.45.
5. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
6. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.