Parafia Gołaczewy

Menu
  • Aktualności
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje mszalne
  • Rys historyczny
  • Prezbiterzy
  • Galeria
  • Wspólnoty
  • Kancelaria parafialna
  • Msze święte
  • Kontakt
  • Cmentarz parafialny
  • Standardy ochrony dzieci

Parafia Gołaczewy

  • Aktualności
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje mszalne
  • Rys historyczny
  • Prezbiterzy
  • Galeria
  • Wspólnoty
  • Kancelaria parafialna
  • Msze święte
  • Kontakt
  • Cmentarz parafialny
  • Standardy ochrony dzieci

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 24.08.2025 r.

1. Dzisiaj XXI niedziela zwykła..
2. 26 sierpnia 2025 r. na zakończenie mszy świętej pontyfikalnej o godz. 11:00 na Szczycie Jasnogórskim, zostanie uroczyście przekazany naszej diecezji „Obraz Nawiedzenia”, który będzie peregrynował po parafiach naszej diecezji. W sobotę 30.08 rozpocznie się peregrynacja ikony NMP Częstochowskiej w naszej diecezji. Program uroczystości:
9: 00 - Przyjazd samochodu-kaplicy i powitanie ikony NMP Częstochowskiej przez bp Artura Ważnego na granicy diecezji. Procesja ulicami: Jana III Sobieskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Henryka Sienkiewicza i Kościelną
11:00 - Uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza w Bazylice Katedralnej.
Komunikat Księdza Biskupa:
Ksiądz Biskup prosi, aby z każdej parafii byli przedstawiciele na tej uroczystości, dlatego chętnych na wyjazd proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
3. W naszej parafii nawiedzenie obrazu MB Częstochowskiej będzie 26.02.2026 r.
4. Jak wspominałem w minione niedziele, po latach pięknej i owocnej pracy odchodzi z naszej parafii ks. Wikariusz Paweł Paś. Będzie pełnił posługę w parafii św. Jana Chrzciciela w Pilicy. W imieniu swoim i Was wszystkich bardzo gorąco dziękuje Mu za te 4 lata pracy duszpasterskiej. Życzymy Mu wielu łask bożych i opieki Matki Bożej w nowej wspólnocie. Nowym wikariuszem będzie ks. Wojciech Jarczyk. Rozpocznie pracę od środy, a powitamy Go w przyszłą niedzielę.
5. Dobiegają końca wakacje. Msza św. inaugurująca rok szklony będzie w poniedziałek 1.09.2025 o godz. 8.00 w Gołaczewach i Zarzeczu. Staraniem Pana Dyrektora przed godz. 8.00 będzie autobus dowożący dzieci do szkoły w Gołaczewach (szczegóły na stronie internetowej szkoły lub w dzienniku elektronicznym Librus). Zapraszam dzieci, młodzież, dyrektorów szkół, przedszkoli, nauczycieli, wychowawców, rodziców i opiekunów , aby ten nowy rok szkolny rozpocząć z Panem Bogiem, ze wspólną modlitwą. Spowiedź dzieci i młodzieży w ciągu tygodnia przed Mszą św. Od niedzieli 7.09 powracają Msze św. dla dzieci o godz. 10.00. W niedzielę 14.09. odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
6. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z procesją do kapliczki Jej poświęconej.
7. W czwartek po Mszy św. o 17.30 Nabożeństwo do św. Charbela
8. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.

Ogłoszenia 03.08.2025 r.

1. Dzisiaj XVIII niedziela zwykła pierwsza miesiąca adoracyjna.
2. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa pomarańczowa z naszego dekanatu wyruszy w dniu 9 sierpnia z Bazyliki św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz 8.00 Zapisy przez stronę internetową grupy pomarańczowej, lub w zakrystii czy kancelarii. 4 sierpnia o godz. 19.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe.
Link do zapisów: https://forms.gle/MgdLUuwyPU5fn6x46
3. W środę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego.
4. W sobotę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
5. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii.
6. Moi drodzy jestem w tej parafii już miesiąc, przyjrzałem się wielu sprawom, między innymi intencjom za zmarłych z pogrzebów. Do odprawienia są jeszcze intencje z 2022 roku przyjmowane, jako zbiorowe. Dlatego na razie w I środę miesiąca chciałem wprowadzić Msze św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz Msze św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w III piątki miesiąca, podczas których będziemy się modlić za tych zmarłych wymieniając ich imiona i nazwiska. Musimy rozwiązać tę kwestię, bo intencji będzie przybywać a zaległości pozostaną. W wielu parafiach m.in. w Podwyższenia Krzyża św. w Wolbromiu, w Jaworznie gdzie byłem takie nabożeństwa były i cieszyły się dużą ilością wiernych. Myślę, że i tu one się przyjmą. O innych istotnych i ważnych sprawach będę mówił późniejszym czasie.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych. Błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Ogłoszenia 18.08.2025 r.

1. Dzisiaj XX niedziela zwykła.
2. W minionym tygodniu Pielgrzymi z naszego dekanatu dotarli na Jasną Górę. Gorąco i serdecznie dziękuję wszystkim Pątnikom z naszej parafii za trud, poświecenie i modlitwę. Szczególnie dziękuję Ks. Marcinowi Kruszak, który był ich przewodnikiem i z wielkim zaangażowaniem zorganizował grupę pomarańczową, troszczył się o ich ducha, oraz aby nie ustali w drodze. Dziękuję wszystkim służbom, które pomagały przy pielgrzymce, oraz wszystkim ofiarodawcom wspierającym pielgrzymów.
3. W piątek wyjątkowo w IV miesiąca rozpoczynamy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone modlitwą za zmarłych. Te nabożeństwa będą się odbywać w każdy III piątek miesiąca. Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w nich, nie tylko rodziny zmarłych za których będzie sprawowana Masza św. Niech Boże Miłosierdzie przenika nasze wnętrza i sprawia, abyśmy potrafili okazywać miłosierdzie.
4. W sobotę 30.08 rozpocznie się peregrynacja ikony NMP Częstochowskiej w naszej diecezji . W naszej parafii nawiedzenie obrazu MB Częstochowskiej będzie 26.02.2026
5. W dn 19.08.2025 do godz 16.00 organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie placówek misyjnych prowadzonych przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Sprzęt można składać od jutra 18.08 na parkingu kościelnym obok kontenera PCK na ubrania do 19.08 do godz 16.00.
6. W środę po Mszy św. o godz 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
7. Po 4 latach gorliwej pracy duszpasterskiej w naszej parafii , odchodzi ks. Wikariusz Paweł Paś. W niedzielę 24.08 na Mszy św. o godz 12.00 wyrazimy Mu naszą wdzięczność za trud i poświęcenie jakie wniósł w tę wspólnotę.
8. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.

Ogłoszenia 27.07.2025 r.

1. Dzisiaj XVII niedziela zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
2. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa pomarańczowa z naszego dekanatu wyrusza w dniach od 9 do 13 sierpnia. Zapisy przez stronę internetową grupy pomarańczowej, lub w zakrystii czy kancelarii.
Link do zapisów: https://forms.gle/MgdLUuwyPU5fn6x46
Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 4 sierpnia o godz. 19.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu.
3. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz 16.00 o 16.50 Litania do Serca Pana Jezusa i o 17.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
4. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za wszelką życzliwość i dobre słowa, które padły w dniu kanonicznego objęcia przeze mnie parafii.
5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych. Błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.08.2025 r.

1. Dzisiaj XIX niedziela zwykła.
2. Wierni z naszego dekanatu, w liczbie ok. 200 osób, którym przewodzi Ks. Marcin Kruszak, wraz z całą pielgrzymką Olkuską zmierzają na Jasną Górę przed tron Czarnej Madonny. Niosą trud i poświęcenie, zapewniają o modlitwie w naszych intencjach. My również nie zapominamy o nich prosząc dobrego Boga, aby ich prośby zostały wysłuchane a trud został wynagrodzony.
3. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W sposób szczególny zapraszam na Mszę św. o godz. 12.00 Koła Gospodyń w swych pięknych strojach z naręczami i owocami płodów ziemi. Jest to także święto Wojska Polskiego. Módlmy się w intencji osób broniących naszej Ojczyzny oraz tych, którzy za nią oddali swoje życie.
5. Wszystko ma swój początek i koniec. Po latach pięknej i owocnej pracy odchodzi z naszej parafii ks. Wikariusz Paweł Paś. Będzie pełnił posługę w parafii św. Jana Chrzciciela w Pilicy. W niedzielę 24.08 na Mszy św. o godz. 12.00 wyrazimy Mu naszą wdzięczność za trud i poświęcenie w pracy duszpasterskiej w tej parafii.
6. W dniu 19.08.2025 do godz. 16.00 organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie placówek misyjnych prowadzonych przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Sprzęt można składać od poniedziałku 18.08 na parkingu kościelnym obok kontenera PCK na ubrania do 19.08 do godz. 16.00.
7. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych. Błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Ogłoszenia 20.07.2025 r.

1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła.
2. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa pomarańczowa z naszego dekanatu wyrusza w dniach od 9 do 13 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem „W nadziei z Maryją”. Pielgrzymka to święty czas dany Panu Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi, to czas modlitwy i odzyskania nadziei , której tak nam bardzo potrzeba. Zapisy przez stronę internetową grupy pomarańczowej, lub w zakrystii czy kancelarii.
3. Dzisiaj przed wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Proszę, aby każdy stanął przy swoim pojeździe i zabrał pamiątkowy breloczek czy obrazek.
4. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszej patronki św. Marii Magdaleny. Odpust to dzień, w którym będziemy celebrować pamięć o naszej patronce, to okazja uzyskania odpustu zupełnego – darowania wszystkich kar doczesnych za grzechy. Zapraszamy całą asystę poczty sztandarowe, KGW, noszących feretrony, chorągwie, baldachim, strażaków, dziewczynki rzucające kwiaty, ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, rodziny oraz Waszych bliskich i krewnych. W tym dniu odbędzie się również kanonicze objęcie przeze mnie tej parafii.
5. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim parafianom, którzy od mojego przybycia tu do parafii, a szczególnie w minionym tygodniu okazali życzliwość i pomoc. Dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali porządkując obejście naszej świątyni i plebanii. Wyczyszczenie kapliczki św. Krzysztofa. Dziękuję za pomoc w przeprowadzce i pracach na plebanii Panom Leszkowi Kantak, Andrzejowi Barczykowi, Markowi Ogonek, dziękuję za poświęcony czas, dobre słowo, wielką życzliwość. Tak powinna wyglądać nasza parafia: otwartość, życzliwość, pomoc. Dziękuję ks. Marcinowi rodakowi i Jego rodzinie za wprowadzenie mnie w tą parafię.
6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych. Błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Strona 8 z 49

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 3
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • 12
  • Następny artykuł
  • koniec