1. Dzisiaj XV niedziela zwykła.
2. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa pomarańczowa z naszego dekanatu wyrusza w dniach od 9 do 13 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem „ W nadziei z Maryją”. Pielgrzymka to święty czas dany Panu Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi, to czas modlitwy i odzyskania nadziei, której tak nam bardzo potrzeba. Zapisy przez stronę internetową grupy pomarańczowej, lub w zakrystii czy kancelarii.
Link do zapisów:
https://forms.gle/MgdLUuwyPU5fn6x46
3. W środę będziemy wspominać NMP z Góry Karmel. Zachęcamy do noszenia szkaplerza świętego.
4. Poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa będzie w naszej parafii za tydzień 20 lipca, po każdej Mszy św. również w kaplicach.
5. 22 lipca będziemy przeżywać uroczystość odpustową Ku czci naszej patronki św. Marii Magdaleny. Odpust to dzień, w którym będziemy celebrować pamięć o naszej patronce, to okazja uzyskania odpustu zupełnego – darowania wszystkich kar doczesnych za grzechy. Dlatego bardzo Was proszę o dobre przygotowanie do tej uroczystości, poprzez sakrament pokuty. Spowiedź w ciągu tygodnia od godz. 16.15 lub po Mszy św. Chciejmy być na ten dzień w łasce uświęcającej. Już dzisiaj zapraszamy całą asystę: poczty sztandarowe, KGW, noszących feretrony, chorągwie, baldachim, strażaków, dziewczynki rzucające kwiaty, ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, rodziny oraz Waszych bliskich i krewnych.
6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych. Szczęść Boże . Błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31.12.2023r.