1. Dzisiaj V niedziela wielkanocna pierwsza miesiąca – adoracyjna.
2. Obchodzimy 235 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
3. Rozpoczynamy czas modlitw o urodzaje. Terminy poświęcenia pól do uzgodnienia z poszczególnymi miejscowościami.
4. Jutro wspomnienie Św. Floriana Patrona Strażaków. Wszystkim Druhnom i Druhom naszych straży życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad Nimi, a Matka Boża i św. Florian wypraszali potrzebne łaski.
5. Tydzień temu przeprowadzona była zbiórka funduszy na ratowanie kościoła w Ulinie Wielkiej. W całym dekanacie udało się zebrać kwotę 45 896,83 zł. Nasza parafia złożyła 19 737.28 zł (najwyższą ze wszystkich parafii). W imieniu Ks. Proboszcza i Parafian Uliny Wielkiej składam wielkie Bóg zapłać za Waszą ofiarność na ten cel.
6. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe po zakończeniu Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.45.
7. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. Serdecznie dziękujemy za odnowienie przydrożnej kapliczki na Piaskach. Bóg zapłać mieszkańcom Piasków za zaangażowanie i ofiarność na ten cel.
9. W sobotę 09.05 o godz. 11.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Bierzmowania będzie udzielał Ks. Bp Piotr Skucha.
10. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.
1. Dzisiaj II niedziela wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Caritas naszej diecezji. Bóg zapłać. Można zyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpić do Komunii św., oraz odmówić modlitwy Ojcze nasz wierzę w Boga i wezwanie do Pana Jezusa np. Miłosierny Jezu ufam Tobie.
2. W najbliższy piątek III tego miesiąca Msza św. do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
3. Za tydzień 19.04 po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
4. W poniedziałek 27.04 na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcenie i wręczenie krzyżyków dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
5. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych
1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
2. Gdyby dziś nie przypadała niedziela obchodzilibyśmy święto św. Marka Ewangelisty - to dzień, w którym rozpoczynamy czas modlitw o urodzaje. Tę modlitwę rozpoczniemy jutro. Terminy poświęcenia pól do uzgodnienia z poszczególnymi miejscowościami.
3. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu dzisiaj po wszystkich Mszach św. w naszym dekanacie przed kościołem będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami remont zabytkowej świątyni w Ulinie Wielkiej. Przedstawiciele tej parafii, są dzisiaj z nami i będą kwestować. W ich imieniu składam wielkie Bóg zapłać za Waszą ofiarność na ten cel.
4. Od piątku zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe po zakończeniu Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.45. Gorąco zachęcamy do udekorowania przydrożnych kapliczek i krzyży, przy których będziemy śpiewali litanię loretańską i pieśni maryjne..
5. W tym roku wyjątkowo 2 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie naszej diecezji, która przeżywa obecnie nawiedzenie obrazu NMP. To również dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie.
6. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu „Wesele w Kanie”, które odbędzie się 2 maja 2026 r. w Wolbromiu w Parafii Podwyższenia Krzyża św. Spotkanie to będzie okazją do wspólnego świętowania sakramentu małżeństwa w obecności Jezusa i Jego Matki, na wzór wesela w Kanie Galilejskiej. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.
7. W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.45 o 16.50 Litania do Serca Pana Jezusa i nabożeństwo majowe. O 17.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00. W pierwszą sobotę zmiana tajemnic różańca o 6.30 Różaniec o godz. 7.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Msze św. w kaplicach o 18.00 spowiedź przed Eucharystią. W pierwszą niedzielę miesiąca różaniec i nabożeństwo majowe o 16.30
8. Jutro na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcenie i wręczenie krzyżyków dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w sobotę 09.05 o godz. 11.00. Bierzmowania będzie udzielał Ks. Bp Piotr Skucha.
9. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazet-ka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych
1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W poniedziałek drugi dzień świąt wielkanocnych. Modlimy się w intencji Uczelni Katolickich i wspieramy je swoimi ofiarami.
2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia
3. Składamy serdeczne podziękowania za pięknie przeżyty Wielki Post. Kołom Żywego Różańca i innym ofiarodawcom na kwiaty, dekoracje Bożego Grobu i świątyni. Paniom i Panom za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Dziękuje dzieciom ze Szkoły Podstawowej za namalowanie pięknych witraży do Grobu Pańskiego. Pani Magdalenie Ogonek i Nauczycielom, którzy czuwali nad powstaniem tych prac. Pani Małgorzacie Barczyk za dekoracje kwiatowe. Kołom Gospodyń za piękne palmy, Druhom Strażakom za czuwanie. Pszczelarzom, Myśliwym. Całej asyście, dzieciom, Służbie Liturgicznej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Oazie Rodzin, Chórkowi. Dziękuję Ks. Wojciechowi, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Panu Janowi Kruszak. Dziękuję Wam wszystkim za postawę wiary i modlitwy, za każde dobre słowo i gesty życzliwości. Bóg zapłać.
4. W niedzielę 12.04 po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a w poniedziałek 27.04 na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcenie i wręczenie krzyżyków dla tej młodzieży.
5. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.
1. Dzisiaj III niedziela wielkanocna - Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny.
2. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. Jest to również Patron Ks. Wikariusza. Już dzisiaj składamy Mu najserdeczniejsze życzenia. Niech dobry Bóg Mu błogosławi, a Matka Boża i Święty Wojciech wypraszają potrzebne łaski.
3. Moi drodzy. Wielu z Was już o tym wie choćby z mediów, że w naszym dekanacie w Ulinie Wielkiej małej parafii liczącej niespełna 500 wiernych został zamknięty kościół. Ekspertyzy wykazały poważne uszkodzenia konstrukcji i mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa wiernych. Dlatego w świątyni nie można sprawować sakramentów. Wstępne szacunki mówią o kosztach sięgających około 1milion 700 tys złotych. Za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach św. w naszym dekanacie przed kościołem będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami remont tej zabytkowej świątyni. Proboszczem w tamtejszej parafii jest ks. Piotr Ryż, którego dobrze znacie, bo, przez wiele lat pracował w tej parafii. Już dzisiaj w imieniu Ks. Piotra i Parafian Uliny Wielkiej składam wielkie Bóg zapłać za Waszą ofiarność na ten cel.
4. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu „Wesele w Kanie”, które odbędzie się 2 maja 2026 r. w Wolbromiu w Parafii Podwyższenia Krzyża św. Spotkanie to będzie okazją do wspólnego świętowania sakramentu małżeństwa w obecności Jezusa i Jego Matki, na wzór wesela w Kanie Galilejskiej. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.
5. W poniedziałek 27.04 na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcenie i wręczenie krzyżyków dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
6. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.
1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. O godzinie 10.00 uroczyste poświęcenie palm z procesją.
2. Gościmy u nas Pana Paweł Pusz z Fundacji Miłość i Nadzieja, wydającej gazetę Ziarno Nadziei, która powstaje przy Zakonie Franciszkańskim. Podzieli się świadectwami Bożego działania oraz opowie o tym projekcie. Po Mszach świętych będzie rozdawał gazety, a także będzie można wesprzeć ten projekt.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji naszych zmarłych.
4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, przed nami Triduum Paschalne Wielki Czwartek Wielki Piątek i Wielka Sobota.
Wielki Czwartek – Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to dzień kapłański - módlmy się o świętość kapłanów i nowe powołania. W katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma św.
O godz. 18.00 w kościele – Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy.” Adoracja Pana Jezusa w „ Ciemnicy” do godz. 22.00. Wielki Piątek - Dzień Męki Pańskiej O godz. 17.00 – Droga Krzyżowa ( jeżeli będzie dobra pogoda) ulicami Chełmską i Stara Wieś. O godz. 18.00 – Liturgia Adoracji Krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się ok. godz. 19.00. Od 19. 00 adoracja Chrystusa w Grobie Bożym do północy. Zapraszamy Strażaków do zaciągnięcia warty przy Grobie Pańskim. W tym czasie będziemy mogli przyjść na modlitwę do kościoła i adorować Pana wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Od północy do 8.00 adorować Pana Jezusa będą również członkowie Oazy Rodzin - Zapraszamy również wszystkich chętnych. W ciągu dnia zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9.00, to w tej godzinie Jezus podjął krzyż naszego zbawienia. O 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za ucałowanie Krzyża. Ofiary w tym dniu przeznaczone będą na Bazylikę Bożego Grobu i utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 21.00 adoracja Pana Jezusa przygotowana przez grupy parafialne
WIELKA SOBOTA Poświęcenie pokarmów: W kościele w godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 W Podchybiu o 11.00, w Chełmie o 11.15, w Zarzeczu o 11.30, w Chrząstowicach o 11.45 O godz.19.00 Liturgia Wielkiej Soboty . Poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy świece na liturgię wieczorną (najlepiej wkład do znicza). Adoracja do godz. 21.30
5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 Msza św. Rezurekcyjna. Pozostałe Msze Św. w porządku świątecznym (nie będzie Mszy o godz. 7.00). Zapraszamy do udziału w uroczystej procesji całą asystę: służbę liturgiczną, szafarzy, wszystkie jednostki OSP, Koło Pszczelarzy, Koło Myśliwych, Koła Gospodyń, Koła Różańcowe, dzieci i młodzież. Całą asystę do niesienia feretronów, baldachimu, chorągwi, dzieci do niesienia poduszek i rzucania kwiatów.
Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt, ofiary w tym dniu przeznaczone będą na uczelnie katolickie. Msze św. w porządku niedzielnym.
6. Bóg zapłać za ofiary składane przez Koła Różańcowe i innych na kwiaty do Bożego Grobu.
7. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazetka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych.