1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
2. Gdyby dziś nie przypadała niedziela obchodzilibyśmy święto św. Marka Ewangelisty - to dzień, w którym rozpoczynamy czas modlitw o urodzaje. Tę modlitwę rozpoczniemy jutro. Terminy poświęcenia pól do uzgodnienia z poszczególnymi miejscowościami.
3. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu dzisiaj po wszystkich Mszach św. w naszym dekanacie przed kościołem będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami remont zabytkowej świątyni w Ulinie Wielkiej. Przedstawiciele tej parafii, są dzisiaj z nami i będą kwestować. W ich imieniu składam wielkie Bóg zapłać za Waszą ofiarność na ten cel.
4. Od piątku zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe po zakończeniu Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.45. Gorąco zachęcamy do udekorowania przydrożnych kapliczek i krzyży, przy których będziemy śpiewali litanię loretańską i pieśni maryjne..
5. W tym roku wyjątkowo 2 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie naszej diecezji, która przeżywa obecnie nawiedzenie obrazu NMP. To również dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie.
6. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu „Wesele w Kanie”, które odbędzie się 2 maja 2026 r. w Wolbromiu w Parafii Podwyższenia Krzyża św. Spotkanie to będzie okazją do wspólnego świętowania sakramentu małżeństwa w obecności Jezusa i Jego Matki, na wzór wesela w Kanie Galilejskiej. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.
7. W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.45 o 16.50 Litania do Serca Pana Jezusa i nabożeństwo majowe. O 17.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00. W pierwszą sobotę zmiana tajemnic różańca o 6.30 Różaniec o godz. 7.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Msze św. w kaplicach o 18.00 spowiedź przed Eucharystią. W pierwszą niedzielę miesiąca różaniec i nabożeństwo majowe o 16.30
8. Jutro na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcenie i wręczenie krzyżyków dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w sobotę 09.05 o godz. 11.00. Bierzmowania będzie udzielał Ks. Bp Piotr Skucha.
9. Tygodnik Niedziela do odbioru w zakrystii. Jest gazet-ka parafialna „Głos z Magdali”. Zachęcamy do lektury.
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Maryi i wszelkich łask Bożych